KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13699407
nr 1369 9407
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Blandteknik, Vilande man. Signerad -47. Bladets mått: 28x27 cm
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
500 kr
måndag 21 december 2020
kl 18:20:24
Erik Prytz
Läs mer om Erik Prytz